خبر رسید که فیلم خروج آخرین ساخته‌ی ابراهیم حاتمی‌‌کیا قید اکران در سینماها را زده و قرار است به صورت آنلاین از فیلیمو و نماوا پخش شود. جزییات اکران اینترنتی فیلم خروج امروز منتشر شد.

در ادامه‌ی معرفی فیلم‌هایی که حالتان را می‌تواند خوب کند فیلم یک روز بارانی در نیویورک آخرین ساخته‌ی وودی آلن را از دست ندهید. فیلمی که با بی‌مهری منتقدان مواجه شد و متاسفانه تحت‌تاثیر جنبش‌های #metoo حتی اکرانش توسط آمازون که پخش‌کننده‌ی فیلم بود به تعویق افتاد و به جای سال ۲۰۱۸ یک سال بعد اکران شد. از سال ۱۹۸۱ به این طرف وودی آلن هر سال فیلمی برای اکران داشت اما ۲۰۱۸ به خاطر سر و صداها و شایعات پیرامون رابطه‌ی وودی آلن با دخترخوانده‌اش بدون فیلمی از وودی آلن سر شد.

جای تاسف است که کمدی‌ها را به اندازه‌ای که باید و شاید تحویل نمی‌گیرند. فیلم کارآموز ساخته‌ی نانسی مه‌یرز محصول سال ۲۰۱۵ یکی از روان‌ترین و شیرین‌ترین فیلم‌های ده سال اخیر است که دیدنش تجربه‌ی لذت‌بخشی است و به وقتی که برایش می‌گذارید می‌ارزد.

هر دوشنبه گزارشباکس آفیس در دیجی‌کالا مگ منتشر می‌شد اما حالا چند هفته‌ای است که سینماها جهان به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده‌اند و گزارش فروشی وجود ندارد. این هفته به جای باکس آفیس تاثیر کرونا روی گیشه‌ی سینماهای جهان را از ابتدا بررسی می‌کنیم. سینماهای ایران که از ابتدای اسفند تعطیل شده‌اند و هیچ فعالیتی ندارند. اکران نوروزی که مهم‌ترین اکران سال محسوب می‌شد کنسل شد و حالا چشم امید فیلم‌های مهمی که دنبال فروش هستند به اکران عید فطر، دومین اکران طلایی سال است. به جز آن اما برای سینمای ایران مشکل بزرگتری هم پیش آمده. تعداد تولیدات سینمای ایران هر سال بیشتر از ظرفیت سینماها بوده است. حالا با پشت در ماندن فیلم‌هایی که در جشنواره‌ی فیلم فجر ۹۸ اکران شده‌اند این صف طولانی‌تر می‌شود و شانس فیلم‌هایی که می‌خواستند خارج از جشنواره‌ی فجر به نمایش دربیایند هم کم شد. تاثیر کرونا روی فروش سینماها مهیب‌تر از این‌ها هم می‌شود.

مردعنکبوتی یکی از محبوب‌ترین چهره‌های ابرقهرمانی است به شکلی که اگر بتمن را نادیده بگیریم می‌شود ادعا کرد در میان شخصیت‌های ابرقهرمانی شاخص بیشترین تعداد فیلم‌ سینمایی براساس شخصیت مرد عنکبوتی ساخته شده است. همچنین باید به این نکته نیز اشاره کنیم که شخصیت اسپایدرمن همواره نقش پررنگی در جهان سینمایی مارول داشته است. مرد عنکبوتی چه پیتر پارکر باشد چه مایلز مورالز ذاتا کودکی است که لقمه‌های بزرگتر از دهانش برمی‌دارد و مجبور است مسئولیتی بزرگ را برعهده بگیرد.

فیلم خروج آخرین ساخته‌ی ابراهیم حاتمی کیا که در جشنواره‌ی فیلم فجر ۹۸ به نمایش درآمد به دنبال اتفاقات ناشی از کرونا قرار است بدون اکران در سینما در روزهای آینده به صورت آنلاین عرضه شود.

اگر شما هم مثل من این روزها از در خانه ماندن در معرض فروپاشی عصبی هستید، بهترین کار دیدن فیلم‌هایی است که برای دقایقی هم که شده حواستان را از اتفاقات جهان منفک می‌کند. فیلم‌های خوب این مدلی کم نیستند و راستش را بخواهید این اصلا یکی از ویژگی‌های فیلم خوب است که تماشاگر را به جهان خودش می‌کشاند. بین فیلم‌های مطرح فصل جوایز و فیلم‌های محبوب فستیوال‌ها در طول این سال‌ها فیلم خوب سرگرم‌کننده فراوان است مشکل این جاست که خیلی از این فیلم‌ها ناامیدکننده هستند. نه فقط به معنای تلخ بودن بیشتر به این مفهوم که به انسان و قابلیت‌هایش باور ندارند و در این روزها بیشتر از همیشه نیاز داریم کسی نشان‌مان بدهد که معجزه وجود دارد و آدم‌ها موجودات دوست‌داشتنی هستند. دو فیلم حال خوب‌ کن کریسمس گذشته و راز جنایت کمدی‌هایی هستند که با رویکردی کاملا متفاوت این حس و حال را بیدار می‌کنند.

شبکه‌های مختلف پخش آنلاین در جهان از نتفلیکس گرفته تا FX جدول پخش برنامه‌هایشان را تغییر داده‌اند و سریال‌های مهم‌شان را برای روزهای کرونا روی آنتن می‌فرستند تا مردم را در روزهایی که باید در خانه بمانند تا زنجیره‌ی شیوع قطع شود، سرگرم کنند. بعضی از سریال‌های روزهای کرونا جدید هستند و فصل اول‌شان عرضه شده و برخی دیگر فصل‌های جدید سریال‌های موفق و پرطرفدار هستند. منتقدان متاکریتیک تعدادی از سریال‌ها را که به نظرشان ارزش دیده شدن دارند معرفی کرده‌اند.