زمان کمی به انتشار بازی Layers of Fear 2 مانده و امروز نقدها و نمرات آن از طرف منتقدین بزرگ دنیای بازی‌های ویدئویی منتشر شده است. در ادامه مروری دقیق بر این نقدها خواهیم داشت. بازار بازی‌های سبک وحشت همیشه در میان بازی‌بازان داغ بوده است. در ابتدا بازی‌سازان تلاش می‌کردند تا ترس را از […]

مصائب بازیگر دیوانه | نقدها و نمرات Layers of Fear 2

زمان کمی به انتشار بازی Layers of Fear 2 مانده و امروز نقدها و نمرات آن از طرف منتقدین بزرگ دنیای بازی‌های ویدئویی منتشر شده است. در ادامه مروری دقیق بر این نقدها خواهیم داشت.

بازار بازی‌های سبک وحشت همیشه در میان بازی‌بازان داغ بوده است. در ابتدا بازی‌سازان تلاش می‌کردند تا ترس را از طریق موجودات عجیب و غریب یا عموما زامبی‌ها به بازی‌باز منتقل کنند. چندی بعد، نوع جدیدی از ترس راه خود رابه بازی‌های ویدئویی باز کرد که ترس روان‌شناختی نامیده می‌شد؛ این نوع عناوین شما را در مقابل سیل عظیمی از زامبی‌ها قرار نمی‌داد بلکه با مطالعه‌ی روان انسان، سازندگان محیط‌ها و عناصری را در بازی قرار می‌دادند که برروی ناخودآگاه شما تاثیر گذاشته و به صورت واقعی سبب ترس در وجود شما بشود. از نمونه‌های بارز این بازی‌ها نیز می‌توان به Alan Wake اشاره کرد که به خوبی از عهده‌ی وظیفه‌اش برآمد. به تازگی قرار است تا عنوانی دیگر در همین سبک عرضه شود ولی از قرار معلوم، نتوانسته است که به استانداردهای تعریف شده برای این سبک دست یابد. بازی Layers of Fear 2 یک بازی ترسناک روان‌شناختی اول شخص است که بازی‌بازان در آن نقش یک بازیگر هالیوودی را بر عهده دارند. این بازی نیز تلاش کرده تا با استفاده از عناصر روان‌شناختی ترس را به بازی‌باز منتقل کند و طبق نظر منتقدین، تا حدودی در این راه موفق بوده است. قابل ذکر است که سازندگان این بازی توجه ویژه‌ای به داستان‌سرایی این عنوان کرده‌اند.

۹/۱۰ :IGN

به واسطه‌ی داستان زیبا و اتمسفر خارق‌العاده، بازی Layers of Fear 2 یکی از بهترین عناوین سبک وحشت محسوب می‌شود. معماها جالب بوده و سرعت پیشروی در بازی نیز قابل قبول است. این مورد که شما روی دریا هستید و هر لحظه در حال حرکت، حس آرامش را از شما می‌گیرد و به خوبی استرس مورد نیاز را به شما منتقل می‌کند. بازی Layers of Fear 2 نتیجه‌ی تلاش قابل تحسین سازندگان آن است.

۸٫۵/۱۰ :DualShockers

بازی Layers of Fear 2 یکی از بهترین عناوین سبک وحشت است که در چند وقت اخیر تجربه کرده‌ام. تیم سازنده توانسته است کلیشه‌ی عادی این سبک را کنار بزند و چیزی جدید و جالب‌تر از حد عادی را ارائه دهد. پس از اتمام این بازی واقعا هنوز راضی نشده بودم، بیشتر به این بازی نیاز داشتم. ولی تجربه‌ی من از این بازی واقعا تکرار نشدنی و البته کاملا همراه با استرس و نگرانی بود.

۸/۱۰ :PC Invasion 

بازی Layers of Fear 2 به خوبی خود را در سبکش نشان می‌دهد؛ با داستان‌سرایی زیبا، اتمسفر جذاب و لحظات نگران‌کننده‌ای که باید از سر بگذرانید.

۷٫۶/۱۰ :SpazioGames

بازی Layer of Fear 2 داستان دراماتیکی در رابطه با درگیری‌های بازیگری است که باید خودش را در ذهنش پیدا کند. داستان‌سرایی بازی واقعا جای تعریف بسیار دارد.

۷/۱۰ :Gamersky

به عنوان یک بازی مستقل با بودجه‌ی اندک، بازی Layers of fear 2 به بهترین نحو ممکن ظاهر می‌شود. ولی نسبت به نسخه‌ی قبلی و گیم‌پلی آن، این بازی مورد جدیدی برای ارائه دادن ندارد و بیشتر شبیه به شبیه‌سازی راه‌ رفتن است.

۶/۱۰ :Game Informer

بازی Layers of Fear 2 کمبودهای نسخه‌ی قبلی را در داستان‌سرایی به ارث برده است. نکات زیادی در داستان وجود دارد که می‌توانند مثبت تلقی شوند ولی محیط بازی مانع پتانسیل کامل آن می‌شود و تنها ترسی سطحی را به بازی‌باز منتقل می‌کند.

بازی Layers of Fear 2 در تاریخ ۷ خرداد سال ۹۸ مصادف با ۲۸ ماه می سال ۲۰۱۹ میلادی برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

منبع متن: gamefa

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید